Browse By

Pralka dla Barbie – diy

Kiedy ma się dzieci, nasza kreatywność wrasta do „levelu hard”. Dziś pokażę Wam jak wykorzystać odpady do stworzenia pięknej zabawki dla dziecka. Zamiast wydawać dużo kasy na nowe gadżety, z radością można je zrobić samodzielnie angażując dziecko do pomocy. Powstanie wyjątkowa rzecz i pozostaną miłe wspomnienia czasu spędzonego na wspólnym tworzeniu.

Moja starsza córka dorosła do zabawy lalkami Barbie. Staramy się więc wymyślać różne akcesoria dla lal i budować je poprzez recykling starych rzeczy. Niektóre dodatki robię córce na szydełku, inne sklejamy z „przydasi”. Dziś pokażę Wam, jak zbudowałyśmy pralkę.

PRALKA DLA BARBIE DIY

Pralka dla Barbie diy

Potrzebne materiały:

 • metalowe pudełko po herbacie,
 • plastikowe pudełko po kremie,
 • ścinki materiałów,
 • stare guziki,
 • zatyczka od szamponu dla dzieci,
 • nakrętki plastikowe z mleka,
 • „wyściółka” z pudełka po telefonie, plastikowa tacka która chroniła telefon w opakowaniu,
 • niebieski filc,
 • nożyczki,
 • pistolet i klej do klejenia na gorąco,
 • czarny aksamitny pasek ze starej torebki oraz kawałek tasiemki,
 • kolorowe taśmy,

JAK ZROBIĆ PRALKĘ DLA BARBIE – TUTORIAL

W metalowym pudełku po herbacie (wieczku) wycinamy otwór wielkości pudełka po kremie. Ja zrobiłam to nożem. Potem w ten otwór wkładamy pudełko po kremie, wieczkiem do środka herbaciarki.

Pralka dla Barbie diy

Ostre krawędzie cięcia zabezpieczyłam z obu stron grubą warstwą kleju na gorąco.

 

pralka barbie diy

Ze ścinków tkaniny wycinam prostokąt, w jego środku otwór na „bęben pralki”. Przyklejam materiał klejem na gorąco do herbaciarki. Oklejam również tył i boki. Miejsce łączenia tyłu herbaciarki i przodu okleiłam biało-czerwoną tasiemką.

Na górze pralki dokleiłam wieczko od szamponu dla dzieci. Można je otworzyć i tam się „na niby” wlewa płyn do prania. Każdy bajer sprawiający, że zabawka staje się „interaktywna” jest pożądany.

Wieczko z pudełka po kremie oklejam dookoła kolorową taśmą w groszki, na wierzchu wklejam kółko z niebieskiego filcu imitujące wodę w pralce.Nad „bębnem” dokleiłam stare guziki i zrobiłam programator z zakrętki po mleku.

Pralka dla Barbie diy

Zrobiłam stopkę dla całej pralki z „wyściółki” po telefonie. Idealnie się sprawdziło, pralka stoi stabilnie i wygodnie. Czarną, aksamitną tasiemką okleiłam dół pralki i bęben.

Zabawka handmade gotowa. Moje dziecko szczęśliwe i obmyśla już nowe projekty, które mama na zrobić dla lalek.

Teraz lale robią pranie nawet kilkanaście razy dziennie :) Dobra zabawa gwarantowana. Jak widzicie, nie trzeba wydawać dużych kwot by podarować swojemu dziecku interesujące zabawki.

Zobacz też inne nasze inspiracje i poradniki dla Barbie – TUTAJ (klik).

Jeżeli spodobał Ci się mój artykuł, to będzie mi bardzo miło jeśli go udostępnisz, skomentujesz, albo klikniesz lubię to na Facebooku lub na Instagramie. Zajmie Ci to chwilę, ale dla mnie będzie niezwykle motywującym znakiem, że moja praca została doceniona :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *