Browse By

Kraina Lodu z Biblioteki bajek Egmont

Moje córki uwielbiają bajkę Disneya Kraina Lodu. „Elzomania” jest zaawansowana, mamy gadżety z tymi bohaterami, ubrania i kostiumy.  Nie znam dziewczynki, która nie byłaby zauroczoną tą animacją. 

Ostatnio na rynku pojawiła się nowa książka, pięknie wydany zbiór opowiadań na motywach obu części bajki „Frozen”. Od razu wpadła nam w oko. 

DANE SZCZEGÓŁOWE

Książka jest „gruba”, liczy aż 304 strony!

Znajdziecie w niej 18 krótkich opowieści, w tym 2 streszczają nam fabułę filmową:

  • pierwszej części (9 kartek)
  • i drugiej części „Frozen” (8 kartek, fabuła drugiej części skrócona).

Tytuł: Kraina Lodu. Biblioteka Bajek
Seria: Biblioteka Bajek
Wydawnictwo: EGMONT
Ilość stron: 304
Rok wydania: 2019
Oprawa: tekturka
Ilustracje: bogato ilustrowana
Czcionka: duża, czytelna

Książka jest przepięknie wydana. Na okładce połyskliwe wizerunki głównych postaci: Elzy, Anny, Kristoffa, Swena i Olafa. 

W środku ogrom cudownych ilustracji, bardzo szczegółowych. Postacie są idealnie odwzorowane tak jak w wersji kinowej, nikt się zatem nie zawiedzie. 

Tekst bardzo czytelny, „podany” dużą czcionką z wytłuszczeniami i ozdobnikami. Każde opowiadanie ma własny podtytuł, stanowi jakby osobną książeczkę z okładką ukrytą w całości księgi. 

Przykładowe tytuły opowiadań: 

Kryształ Buldy

Audiencja u Anny

Doskonały plan Elzy

Na tropie

Topniejące serca

Lodowe igrzyska

Moje córki bardzo chętnie i z wielkim zaciekawieniem słuchają tych opowiadań, nawet gdy czytam je n-ty raz. Jest to wspaniały dodatek dla fanów filmu, taki powiew świeżości przemycony w lekturze. 

Młodsze dzieci mogą śledzić historię „po obrazkach”. Starsze, dzięki czytelnej i dużej czcionce, mogą same doskonalić czytanie. 

Egmont wydaje zawsze wspaniałe książeczki dla dzieci.

Cena okładkowa to 44,99 zł, ale bez problemu znajdziecie tę pozycję taniej w księgarniach internetowych. 

Opowiadania poruszają losy różnych bohaterów. Poznamy na przykład naukowe zapędy Oakena, właściciela karczmy.  Razem z Elzą i Anką oraz Olafem i Swenem urządzimy sobie piżama party. Poczytamy o dzieciństwie księżniczek. 

Pamiętajcie, że książka zawiera tylko 2 opowiadania związane z filmową wersją. Pierwszą część kinowego „Frozen” umieszczono na samym początku zbioru, zaś drugą, która dopiero co weszła do kin – umieszczono na końcu (skrócona wersja).

Reszta to całkiem nowe światło dla małych fanów Arendell i jego mieszkańców. 

Jaka jest moja opinia? Książka okazała się u nas absolutnym hitem, Wam też ją polecam. 

Jeżeli spodobał Ci się mój artykuł, to będzie mi bardzo miło jeśli go udostępnisz, skomentujesz, albo klikniesz lubię to na Facebooku lub na Instagramie. Zajmie Ci to chwilę, ale dla mnie będzie niezwykle motywującym znakiem, że moja praca została doceniona :)

Zobacz też inne książki dla dzieci, które polecamy – KLIKNIJ TU

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *