Huśtawka hybrydowa Koala Bright Starts – opinia

Dziś chciałabym napisać kilka słów o huśtawce hybrydowej z firmy Bright Starts. Model jaki posiadam to Koala. Zakupiłam ją dla swojej córki zaraz po urodzeniu. Na podstawie własnych doświadczeń opiszę co uważam za wady, a co za zalety i jak sprawdził się ten bujaczek.
Zachęcona pozytywnymi opiniami w Internecie zdecydowałam się na zakup. Huśtawkę kupiłam na znanym portalu aukcyjnym za około 350 zł (cena aktualna na styczeń 2016). Za tę cenę spodziewałam się dość „porządnego” sprzętu, który będzie masywny, trwały, funkcjonalny i posłuży mojemu dziecku przez kilka miesięcy.
Oceniam, że w moim przypadku zakup nie był do końca trafiony, nie kupiłabym ponownie tego bujaczka. Cena jest zdecydowanie zbyt wygórowana w stosunku do realnej funkcjonalności. Moja córka dała się przekonać do bujaczka dopiero gdy miała około 3,5 msca. Wcześniej płakała przy każdej próbie włożenia i pozostawienia jej w nim.
Niestety huśtawka posłużyła nam tylko około 2 miesięcy. Córka szybko z niej wyrosła. Gdy dziecko zaczyna odkrywać świat pełzając na brzuszku około 5 msca, to nudzi je już leżenie w bujaczku.
Podkreślam, że to tylko moja opinia, każde dziecko jest inne.
Wady wg mojej opinii:
- siedzisko jest wykonane z cienkiego materiału, który naciąga się na rurkowy stelaż, nie posiada niestety żadnej regulacji,
- siedzisko jest głębokie, zdecydowanie nie nadaje się dla malucha poniżej 1,5 – 2,5 msca życia, dziecko się w nim zapada a główka ucieka na bok, (chcąc przetestować bujaczek wkładaliśmy do siedziska kocyk żeby córka leżała wyżej, słabo to się sprawdzało)
- zagłówek się odpina i ma niby regulowaną wysokość, ale w naszym przypadku w ogóle się nie przydał, nie trzyma on stabilnie głowy dziecka, dopóki maluch sam nie będzie jej trzymał to wkładanie go do takiego bujaczka mija się z celem, bo główka leci na boki. Zagłówek nie spełnia zatem dobrze swojej roli, absolutnie nie utrzymuje stabilnie główki dziecka. Wg mojej opinii i doświadczenia tak naprawdę możemy w tym bujaczku posadzić dziecko dopiero wówczas, gdy samo będzie trzymać stabilnie główkę, tj. około 3 msca życia, nie wcześniej.
- pałąk liść z pluszowymi maskotkami koala – w naszym przypadku totalny niewypał, mała płakała gdy tylko go zakładałam. Wolała siedzieć w bujaczku gdy liść był zdjęty a zabawki nieruchome i przyczepione do boku bujaczka (zwłaszcza zabawki wibrujące). Wówczas chętnie po nie sięgała.
- dopuszczalny przedział wagowy 3 kg – 9 kg, bardzo skąpy wg mnie, dziecko szybko wyrasta, zwłaszcza gdy urodzi się z dużą wagą urodzeniową jak moja córa, która miała 4100 gram po urodzeniu,
Zalety wg mojej opinii:
- ładna stonowana kolorystyka huśtawki,
- materiał siedziska można zdjąć do prania,
- prędkość bujania można regulować,
- możliwość nastawiania bujania na zadany czas – 30/45/60 min,
- pasy można napinać i regulować ich długość, dodatkowo posiadają one wszyte ochraniacze by nie raniły delikatnej skóry dziecka (plusz albo mikrofibra, przyjemny w dotyku materiał),
- urządzenie posiada kilka melodyjek, przyjemne dla ucha, można regulować ich głośność,
- huśtawka łatwo się składa, można ją schować gdy nie jest użytkowana,
Wibracja w siedzisku – u nas się nie sprawdziła, dziecko się bało i płakało gdy ją włączaliśmy.
Czy można zostawić dziecko samo bez opieki w bujaczku? Wg mnie zdecydowanie NIE. Mimo zapiętych pasów, zawsze byłam obok i miałam córkę na oku.
Czy dziecko zasypia w bujaczku? Moja ani razu w nim nie zasnęła. Nie było sposobu by ją w nim ukołysać do snu, raczej bujaczek służył do chwilowej zabawy i obserwowania otoczenia. Gdy ja np. prasowałam albo rozwieszałam pranie na suszarce, to córka siedziała w nim naprzeciw mnie w pokoju.
Czy trzeba zapinać pasy? ZDECYDOWANIE TAK, dziecko może wypaść. Taki mały odkrywca jest bardzo ruchliwy i nieprzewidywalny w swych poczynaniach. Moja córka łapała rączkami za bok huśtawki i próbowała się poddźwignąć. Ja zawsze zapinałam pasy od razu po włożeniu córki do bujaka.
Blokada bujania – w sumie to jej nie używaliśmy, ale plus za to że jest taka możliwość.
Huśtawka wymaga 4 baterii D LR20 oraz 1 baterii C LR14 (nie są załączone w zestawie po zakupie). Przy tak wysokiej cenie zakupu uważam to za wielki minus.
Dokupiliśmy baterie i tutaj miłe zaskoczenie, mimo częstego użytkowania, wystarczają na dłuuugo.
Wymiary produktu: ok. 56 x 60 x 58,5cm,
Wymiary opakowania: ok. 56 x 13 x 35,5cm.
Huśtawka przeznaczona dla dzieci od 3 kg do 9 kg.
Numer katalogowy: 60378
Czy kupiłabym ponownie? Raczej NIE (na pewno nie nową, jeśli już to być może używaną).
Czy jest warta swojej ceny? NIE, uważam że jest zdecydowanie za droga. Cena nie idzie w parze z funkcjonalnością.
Jeżeli spodobał Ci się mój artykuł, to będzie mi bardzo miło jeśli go udostępnisz, skomentujesz, albo klikniesz lubię to na Facebooku. Zajmie Ci to chwilę, ale dla mnie będzie niezwykle motywującym znakiem, że moja praca została doceniona :)
One thought on “Huśtawka hybrydowa Koala Bright Starts – opinia”