Przekroje szczegóły ciekawostki Na wsi – recenzja

Jako dziecko uwielbiałam książki obrazkowe, może właśnie dzięki temu jestem wzrokowcem i ten sposób nauki działa na mnie najefektywniej. Teraz sama mając córkę sięgam najchętniej po książki obrazkowe dla dzieci, bo wiem że mają one ogromny potencjał i pomagają w łatwy sposób przyswoić bardzo obszerną wiedzę.
Dziś mam dla Was opinię o wspaniałej, według mnie i mojego dziecka, książeczce dla dzieci „Przekroje szczegóły ciekawostki Na wsi”. Książeczka ma kartonowe strony i mały format, zaledwie 15,5 na 14 centymetrów. Jest to jednak idealny wymiar dla małego odkrywcy. A zakupiłam ją w kiosku za zawrotną kwotę 3 złotych, super zakup.
Już sama okładka wygląda obiecująco, prezentując życie zwierząt oraz roślin zarówno pod ziemią jak i na powierzchni. Wszelkiego rodzaju przekroje – to najprostszy i ciekawy sposób na pokazanie dziecku co skrywa przyroda.
Autor na 12 stronach przedstawił:
- przekroje i ciekawostki ze świata: ogródka z grządkami, gdzie rosną warzywa (marchewka, buraczki, pietruszka, cebula) i mieszkają zwierzęta (kret, dżdżownice, myszy, larwy, osy)
- przekroje i ciekawostki ze świata: jeziora, gdzie można spotkać bobry, szczupaki, raki czy żaby,
- przekroje i ciekawostki ze świata: lasu, w którym żyją dziki, lisy, sowy, wiewiórki, dzięcioły czy jeże oraz rosną pyszne grzyby,
- przekroje i ciekawostki ze świata: łąki, na której rośnie pełno kwiatów (rumianki, maki, kaczeńce), po której brodzą bociany w poszukiwaniu żab, króliki zakładają tu swoje gniazda i wychowują młode, lisy kopią tu swoje nory, mrówki pracowicie krzątają się po mrowisku, a przyrodnik obserwuje ptaki,
- zimowy świat widziany okiem leśniczego, który dokarmia zwierzęta w paśniku; zobaczymy co się dzieje zimą pod taflą lodu na jeziorze, autor przypomni nam abyśmy dokarmiali ptaki, zobaczymy gdzie zimę spędza niedźwiedź i borsuk.
Wydawnictwo: Aksjomat
Rok wydania: 2015
ISBN: 9788377136102
Ilość stron: 12
Format: 15.5×14.0cm
Oprawa: Kartonowa
Interesujące i zabawne ilustracje wykonał Artur Nowicki, tekstem ,,okrasiła” Anna Podgórska.
Pod ziemią można nie tylko podglądać jeżyki, ale np. wykopać stary hełm:) Polecam!
Jeżeli spodobał Ci się mój artykuł, to będzie mi bardzo miło jeśli go udostępnisz, skomentujesz, albo klikniesz lubię to na Facebooku. Zajmie Ci to chwilę, ale dla mnie będzie niezwykle motywującym znakiem, że moja praca została doceniona :)