Gra logiczna Szalony biwak
Uwielbiamy planszówki i wszelkiego rodzaju łamigłówki. Dziś pokażę Wam na blogu niezwykłą grę logiczną, która zauroczyła nas cudownym, oryginalnym wyglądem. Mowa o grze „Szalony biwak”!
O grach dla maluchów pisałam już kiedyś TUTAJ (klik). Znajdziecie tu zestawienie najlepszych gier manualnych dla najmłodszych.
Crazy Campers/Szalony biwak to wbrew pozorom, nie jest tak całkiem gra dla małych dzieci. I choć moja 6 latka z radością podejmuje wyzwania tej łamigłówki, to jednak głównie starszaki, młodzież i dorośli będą czerpać wielką radość z „gimnastyki szarych komórek” przy tym logicznym bushcrafcie.
ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA
- 1 plansza bazowa (wykonana z twardego, dobrej jakości tworzywa)
- 11 elementów łamigłówki (kolorowe, pełne przestrzennych detali, przepiękne)
- książeczka z wyzwaniami, instrukcją i podpowiedziami oraz rozwiązaniami
Poziom trudności jest naprawdę wysoki, gra ma aż 11 elementów. Do dyspozycji mamy planszę z cudnymi kafelkami. Każdy element opowiada nam osobną historię rodem z powieści przygodowych. Mamy tu kajakarzy, którzy udają się nad potok.
W naszym namiocie grasuje niedźwiedź.
W obozie mamy też skunksa i nawet pień drzewa z „atrakcjami” w środku.
Jeden z uczestników obozu właśnie złowił wielką rybę. Ktoś inny gra na gitarze i pilnuje kociołka z zupą. Jest też samozwańczy drwal, który pieczołowicie zbiera zapasy drewna na ognisko. Obóz jest naprawdę zatłoczony i pełen życia!
ZASADY GRY
Naszym zadaniem jest tak rozplanować poszczególne kafelki, by wszystkie znalazły miejsce na biwaku. Bazą jest zawsze namiot, to jego rozbijamy na początku każdego „levelu”. A tych stopni trudności do zabawy mamy aż 36!
Jakość poszczególnych elementów jest cudowna. „Porządny” plastik, gra przetrzyma kilka pokoleń!
Początkowe poziomy trudności gry, aż do trzynastego – mają dodatkową podpowiedź, mianowicie poznajemy lokację aż 2 kafelków, co ułatwia rozwiązywanie zagadki logicznej (zapełnienie planszy wszystkimi elementami).
Kolejne 23 zadania stworzono dla bardziej doświadczonych graczy, tam już poznajemy lokalizację wyłącznie namiotu, a resztę trzeba dopasować samodzielnie.
Czasami jest tak, że przychodzi zaćmienie i zablokowana plansza nie chce absolutnie „się rozwiązać”. Jak już Was dopadnie niemoc to ostatecznie można zajrzeć do podpowiedzi na końcu książeczki.
UWAGA! Na każdym z 36 poziomów trudności prawidłowa jest tylko jedna sekwencja ułożenia. Mamy ulokować 11 różnych elementów na planszy.
INFORMACJE O GRZE
Tytuł oryginalny: Crazy Campers
Tytuł polskiego wydania: Szalony biwak
Wydawca: G3 (Eureka Ah!Ha games)
Liczba graczy: 1 (niby jeden gracz ale zdarzało nam się z mężem główkować we dwoje i nawet we troje z córcią:)
Deklarowany przez producenta wiek: 8+ (ale moja córka ma 5,5 i z chęcią rozwiązuje zadania z tej gry)
Autor gry: Bill Hanlon, Steve Wagner
MOJA OPINIA I OCENA
10/10
Jestem zauroczona tą grą, z radością zabierzemy ją ze sobą na prawdziwy biwak, by przy dźwiękach przyrody poleżeć na kocu i pogłówkować.
Prosta, pięknie zaprojektowana, dobrej jakości gra na wiele godzin treningu szarych komórek. Jeżeli więc relaksuje Was taka zabawa to polecam!
Ciekawostka! Podobna gry to Uratuj Stefana oraz Wesoła Farma. Też mają takie cudne, przestrzenne kafelki.
Jeżeli spodobał Ci się mój artykuł, to będzie mi bardzo miło jeśli go udostępnisz, skomentujesz, albo klikniesz lubię to na Facebooku lub na Instagramie. Zajmie Ci to chwilę, ale dla mnie będzie niezwykle motywującym znakiem, że moja praca została doceniona :)