Browse By

Sweter dla Barbie ze skarpetki DIY

Barbie to najpopularniejsza zabawka dla dziewczynek, już dwulatki zaczynają się interesować tą kultową lalą. Wiele akcesoriów oraz ubrań dla Barbie możemy zrobić samodzielnie. Podarujemy dziecku tym samym oryginalne dodatki do zabawy, a sami nie zrujnujemy domowego budżetu. 

Dziś pokażę Wam, jak szybko uszyć efektowny sweter dla lalki Barbie. W tym celu możemy wykorzystać skarpetki, nowe bądź te z których dziecko wyrosło. Najważniejsze, by skarpetki miały ładne i ciekawe wzory oraz kolory. 

Sweter barbie diy

 JAK ZROBIĆ SWETER ZE SKARPETKI

Ja wykorzystałam skarpetki z Elzą w rozmiarze 38 (koszt w sklepie 2, 50 zł). Na początku odcinamy wzór wraz ze ściągaczem w jednej skarpetce, tniemy tuż nad piętą. W drugiej ucinamy tylko ściągacz, to będzie dół swetra.  Z części pięty wycinamy rękawy do swetra.  Niebieską frotkę do włosów przecinam na pół, zrobię z niej ściągacze w rękawach. Tak wygląda wykrojony sweter. 

Bluza Barbie diy

Bluza Barbie diy

Podcinamy odrobinę górę swetra (ściągacz), formując golfik. Tuż obok do rozcięcia będziemy przyszywać rękawy. Najpierw doszywamy do nich frotkę i zszywamy rękaw. Pamiętajcie by pracować na lewej stronie. 

Bluza Barbie diy

Krótki ściągacz z drugiej skarpetki przyszywamy do dołu swetra. Potem doszywamy rękawy i zszywamy golf. Nie ma tu żadnej filozofii. 20 minut szycia i dziecko ma gotowy strój do zabawy. 

Sweter dla Barbie diy

Sweter dla Barbie diy

Po dokładnym zszyciu wszystkich elementów (rękawy, ściągacz dolny swetra, ściągacze rękawów, golf) przewracamy nasze dzieło na prawą stronę. 

DIY Barbie sweter

DIY Barbie sweter

DIY Barbie sweter

Taki skarpetkowy sweter bardzo wygodnie się lalce ubiera, bowiem ściągacze są elastyczne. 

DIY Barbie sweter

Zobacz też inne nasze inspiracje i poradniki dla Barbie – TUTAJ (klik).

Jeżeli spodobał Ci się mój artykuł, to będzie mi bardzo miło jeśli go udostępnisz, skomentujesz, albo klikniesz lubię to na Facebooku lub na Instagramie. Zajmie Ci to chwilę, ale dla mnie będzie niezwykle motywującym znakiem, że moja praca została doceniona :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *