Browse By

Kanapa dla Barbie DIY

Meble dla lalek warto wykonać samodzielnie. Nie jest to trudne, a można tanim kosztem zrobić naprawdę piękne i oryginalne zabawki. Pokażę Wam dziś jak zrobić kanapę. Obowiązkowe wyposażenie każdego domku dla lalek, miejsce rodzinnego wypoczynku oraz spotkań.

POTRZEBNE MATERIAŁY

  • klej na gorąco i pistolet do kleju,
  • ścinki materiałów na tapicerkę,
  • gąbki kuchenne różnej wielkości,
  • gałki meblowe,
  • cienka ocieplina w rolce,
  • nożyczki,
  • kawałki dykty, ja wykorzystałam ścinki pozostałe z opakowania zmywarki, możemy jednak zastąpić je deseczkami czy grubą tekturą,

Kanapa dla Barbie diy

Sofa dla Barbie handmade

KANAPA KROK PO KROKU

Na początek wycinamy z kawałka dykty prostokąt, który będzie miał wymiar siedziska jakie chcecie mieć. Ja dopasowałam wielkość siedziska do wielkości lalki. Naklejamy na niego gąbki, tak samo przygotowujemy oparcie. Aby kanapa była miękka, dodałam ocieplinę na siedzisko.

Kanapa dla Barbie diy

Kanapa dla Barbie diyGdy mamy już środek, popracujemy nad wykończeniem. Oklejamy każdą stronę materiałem, wykorzystując klej na gorąco.

Łączymy oparcie z siedziskiem przy pomocy kleju na gorąco. Dół kanapy wzmacniam oklejonym kawałkiem dykty. Ja robiłam to na szybko w nocy, jak dzieci spały, więc moja kanapa jest trochę niestaranna. Wy możecie to zrobić dokładniej.

Dziecko się i tak pobawi, maluch nie przywiązuje takiej wagi do detali jak my, dorośli. Najlepszą nagrodą za nasze starania jest radość dziecka. 

Kanapa dla Barbie diy

Kanapa dla Barbie diy

Gdy mamy już oklejony szkielet kanapy, popracujemy nad bocznymi oparciami. To gąbka przecięta na pół i oklejona materiałem. Mocujemy ją klejem do boków kanapy.

Jak zrobić kanapę dla Barbie

Pod spodem, by kanapa stabilnie stała, dokleiłam nóżki z gałek meblowych. Możecie je kupić w sklepie budowlanym, ja zamawiałam takie gałki na Aliexpress (TU poczytasz o ciekawych zakupach na Aliexpress). 

Sofa dla Barbie handmade

Na koniec ozdabiamy kanapę poduszeczkami i mebel jest gotowy do zabawy. Ja zrobiłam też poduszki krówki. 

Kanapa dla lalek tutorial

 

Sofa dla Barbie handmade

Kanapa dla Barbie diy

Sofa dla Barbie diy

Kanapa dla Barbie diy

Kanapa dla barbie diy

Zobacz też inne nasze inspiracje i poradniki dla Barbie – TUTAJ (klik).

Jeżeli spodobał Ci się mój artykuł, to będzie mi bardzo miło jeśli go udostępnisz, skomentujesz, albo klikniesz lubię to na Facebooku lub na Instagramie. Zajmie Ci to chwilę, ale dla mnie będzie niezwykle motywującym znakiem, że moja praca została doceniona :)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *