Gra dla dwulatków – Little Circuit (Mały wyścig) Djeco

Znacie zapewne gry z Djeco, są dopracowane i wyróżniają się wysoką jakością. Dziś pokażę Wam jedną z takich gier edukacyjnych dla najmłodszych dzieci (2+), która moim maluchom bardzo się spodobała.
Little Circuit (Mały wyścig) dedykowana jest dla dzieci w wieku 2,5-5 lat (ale młodszym też się spodoba). Idealna gra dla rodzeństwa o małej różnicy wieku.
W masywnym, tekturowym opakowaniu znajdziemy grube puzzle, z których zbudujemy planszę do gry. Oprócz tego w zabawie pomoże nam wielka, drewniana kostka i gumowe pionki-zwierzątka.
Rozkładamy na stole planszę. Tworzy ją łąka z kolorową drogą.
CO ZNAJDZIEMY W ZESTAWIE
- 4 zwierzątka (króliczek, krówka, kotek i piesek) – to nasze pionki, figurki z miękkiego tworzywa, bardzo ładne – od razu przyciągają uwagę dziecka,
- 1 duża drewniana kostka do gry z kolorami oraz pszczółką i kwiatkiem,
- 6 wielkich elementów puzzli, które stworzą nam kolorową planszę (łąkę) do gry,
- 15 żetonów, które docelowo pokażą nam kto zwyciężył,
- instrukcję (polski opis jest wklejony na pudełku gry, książeczka w naszym egzemplarzu gry nie zawiera zasad w naszym języku)
JAK GRAĆ
Rozkładamy planszę z puzzli. Na jej początku ustawiamy sobie pionki. Każdą osobę reprezentuje jedno zwierzątko. Jednocześnie mogą grać 4 osoby.
Liczba graczy: od 2 do 4 osób
Czas rozgrywki (rundy): około 10 minut
Rozpoczyna najmłodszy gracz i rzuca kostką. Gdy wypadnie dowolny kolor np. żółty to pionek tego gracza przeskakuje na najbliższe pole na planszy oznaczone tym kolorem. Jeśli to miejsce jest zajęte – zajmuje następne wolne o tym samym kolorze.
Rzuca kolejna osoba, gdy wypadnie znowu kolor to analogicznie – pionek gracza staje na najbliższym polu w tym kolorze.
Gdy na kostce gracz wyrzuci KWIATEK, wówczas przesuwa swój pionek do przodu na następne pole planszy o takim kolorze na jakim stoi.
Gdy na kostce gracz wyrzuci PSZCZÓŁKĘ, wówczas przesuwa swój pionek do tyłu na pole planszy o takim kolorze na jakim stoi (my graliśmy trochę inaczej – pionek cofał się na pszczółce o jedno pole, ta opcja trochę mniej szargała zapał małych graczy).
UWAGA: jeżeli nie ma możliwości wykonania danych ruchów (po wyrzuceniu kwiatka albo pszczółki) to gracz po prostu traci kolejkę i gra toczy się dalej.
Gra daje bardzo dużo możliwości by nauczyć dziecko rozpoznawania kolorów. Przesuwając pionki po polach planszy na głos nazywajcie wspólnie mijane kolory. Z czasem proście małych graczy, aby samodzielnie je nazywali i uczyli się rozpoznać je na kostce i planszy.
Idealnie można też wpleść w rozgrywkę lekcję matematyki: dodawania, odejmowania i liczenia do 10.
Rundę wygrywa ten gracz, którego zwierzątko pierwsze dotrze do mety. Zwycięzca otrzymuje żeton i można kontynuować grę. Po kilku partiach wygrywa ten, kto zbierze co najmniej 3 żetony.
Te zasady wygrywania rodzic może dowolnie modyfikować, aby dzieci się nie zniechęciły ilością rund, zwłaszcza jak jest 4 graczy.
Moja młodsza córka bardzo lubi rozstawiać też planszę z Wielkiego Wyścigu i ustala sobie swoje własne zasady zabawy. Często elementy zestawu zamieniają się w bajeczną krainę do codziennej zabawy różnymi figurkami.
Polecam serdecznie, świetna i pięknie wykonana gra pomagająca utrwalić naukę kolorów i liczenia.
Nasza ocena: 10/10
ZOBACZ TEŻ NASZE OGROMNE ZESTAWIENIE
ULUBIONYCH I POLECANYCH GIER DLA MALUCHÓW – KLIK
Jeżeli spodobał Ci się mój artykuł, to będzie mi bardzo miło jeśli go udostępnisz, skomentujesz, albo klikniesz lubię to na Facebooku lub na Instagramie. Zajmie Ci to chwilę, ale dla mnie będzie niezwykle motywującym znakiem, że moja praca została doceniona :)