Drewniane magnesy edukacyjne od Puls Art

Zauroczona przyrodniczymi wyrobami od firmy Puls Art, zamówiłam kolejne nowości z ich sklepu. Tym razem wpadły mi w oko drewniane magnesy ze zwierzętami leśnymi. Mamy tu wspaniale odwzorowane wizerunki zwierząt, dzięki czemu magnesy, stanowią świetne narzędzie edukacyjne dla dzieci.
Maluchy uwielbiają takie „czepliwe” różności, wszakże mając takich zwierzęcych bohaterów, podczas zabawy można snuć różne historie i za każdym razem tworzyć inne układanki.
Magnesy skierowane są do każdej grupy wiekowej, spodobają się nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Ich jakość jest naprawdę godna pochwały, od razu w oczy rzucają się wysokiej klasy nadruk i estetyczne, bardzo realistycznie przygotowane wizerunki zwierząt.
Sami przyznajcie, że takie magnesiki użytkowane gdzieś w biurze, będą nie tylko cieszyć oko, ale również wyglądać niezwykle stylowo.
Ja zamówiłam kilka wzorów:
- wilka szarego,
Wilki są zwierzętami, które od stuleci wzbudzały w ludziach bardzo silne emocje, zarówno te negatywne jak i pozytywne. Z jednej strony człowiek podziwiał je za ich wdzięk, śmiałość, siłę, konsekwencję i dążenie do wolności, z drugiej strony, te same cechy budziły wśród społeczeństwa grozę i niepokój.
Przypowieści i legendy ludowe portretują więc wilka w różnoraki sposób: jako symbol zła, niegodziwości oraz terroru, lecz także jako zwierzę troskliwe, rodzicielskie, dumne, mądre i honorowe.
Czy wiecie, że wilki potrafią wodzić wzrokiem za spojrzeniem innych. Bardzo mało naczelnych to potrafi, a to ważna umiejętność pozwalająca przewidzieć czyjś ruch, np. swej ofiary.
- żubra,
Ma dziś szczęście ten, kto zobaczy żubra na wolności. Chociaż zwierzę to było objęte ochroną gatunkową już od czasów średniowiecza, to zostało niemal zupełnie wytępione przez ludzi. Ostatni okaz żubra żyjący w Polsce w Puszczy Białowieskiej padł w 1921r., zaś ostatni żyjący na wolności przedstawiciel tego gatunku w 1926r na Kaukazie.
Na szczęście podjęto wówczas próby odtworzenia gatunku w jego naturalnym środowisku. Wybrano najlepsze, najzdrowsze osobniki przebywające w zwierzyńcach i ogrodach zoologicznych. Mozolne starania odniosły sukces i wyhodowane zwierzęta zostały wprowadzone w niektóre miejsca Europy. Dzięki temu dziś ponownie możemy oglądać żubry w Puszczy Białowieskiej.
- sarenkę,
Chyba najbardziej popularnym zwierzęciem leśnym w Polsce jest sarna. Latem przybiera ona rudą sierść, zimą zmienia ubarwienie na bardziej kamuflujące – szare.
Ma piękne, duże, brunatno-czarne oczy z poziomymi źrenicami, potocznie zwane świecami. Łyżkami nazywane są jej obdarzone świetnym słuchem uszy, a lustro to około 15 cm plamka pod puszystym ogonkiem.
Sarny najczęściej możemy spotkać w lasach, na łąkach i polach, ale chętnie żerują one również przy ludzkich domostwach, przy ogrodach i uprawach. Żyją w stadach rodzinnych zwanych rudlami, które liczą od kilku do kilkudziesięciu osobników.
Czy wiecie, że sarna oprócz sprinterskiego biegu potrafi także oddać skok na odległość nawet 7 metrów!
- łasicę,
Łasica to fascynujące zwierzątko, najmniejszy drapieżnik występujący w Polsce. Samce tego gatunku są o połowę lżejsze od szczura, samice zaś osiągają wielkość dużej myszy. Mimo swych drobnych „gabarytów” polują na gryzonie niewiele mniejsze od siebie.
Łasica ma nieproporcjonalnie wydłużone ciało oraz niezwykle gibkie, króciutkie łapki. Sierść z wierzchu jest rudobrązowa, od spodu biała. Czasem bieleją na zimę, by zachować lepszy kamuflaż. Zwierzę bardzo pożyteczne dla gospodarki jako naturalny tępiciel gryzoni. W Polsce pod ochroną.
Czy wiecie, że niekorzystny stosunek powierzchni do objętości ciała powoduje, że łasice są szczególnie narażone na przegrzanie i wychłodzenie organizmu. Z tego powodu na wolności żyją najwyżej rok, a w niewoli nawet 10 razy dłużej.
- motylka (niebieski modraszek wieszczek)
Loty modraszka wieszczka trwają od marca do października. Dorosłe samice mają czarne brzegi skrzydeł. W odróżnieniu od innych modraszków te latają wysoko wokół krzewów i drzew. Maleńkie brązowe gąsienice żywią się pąkami kwiatowymi, jagodami i szczytowymi liśćmi – ostrokrzewu wiosną, bluszczu późnym latem.
- oraz dzięciołka z nieco innej stylistyki
Dzięciołek to ptaszek bardzo mały, gabarytami przypomina wróbla. Jest najmniejszym z dzięciołów pstrych. Charakteryzuje go głęboko falisty lot, w trakcie którego widać u niego białe prążkowanie na czarnym grzbiecie. Częściowo jest ptakiem wędrownym. W Polsce to gatunek lęgowy, niezbyt liczny. Po lęgach przyłącza się do stadek sikor.
Na odwrotnej, niezadrukowanej stronie drewienka, doklejony jest neodymowy, zgrabny i niezwykle mocny magnesik. Idealnie przyczepia się on do każdej metalowej powierzchni.
Testowaliśmy na lodówce, na tablicy magnetycznej, na stosie ostrewek z hakami w górach, nawet na podłogowej lampie, którą mamy w pokoju. Niewątpliwie takie „zwierzęce czepiaki” dodają jej stylu :)
Podsunę Wam więc inspirację, te magnesowe-kształty świetnie się sprawdzą jako ozdoba do uczniowskich, częściowo metalowych lampek na biurko. Odrabianie lekcji na pewno stanie się wówczas przyjemniejsze.
Ale to nie koniec zastosowań takich domowych/kieszonkowych magnesów. Mi czasami „zbierają” drobniaki w torebce.
Magnesy przyciągają nie tylko swymi właściwościami, ale również wspaniałą grafiką. Wyróżniają je: dość spory rozmiar oraz bezpieczne dla dzieci, okrągłe kształty. Polecam, wysoka jakość wykonania i bardzo kreatywny design, który zadowoli nawet najbardziej wybrednych miłośników takich gadżetów.
Opisy innych produktów, które zakupiłam z tej firmy znajdziecie TUTAJ (gra memo), TUTAJ (leśne kształty) i TUTAJ (pomoce szkolne i edukacyjne).
Jeżeli spodobał Ci się mój artykuł, to będzie mi bardzo miło jeśli go udostępnisz, skomentujesz, albo klikniesz lubię to na Facebooku. Zajmie Ci to chwilę, ale dla mnie będzie niezwykle motywującym znakiem, że moja praca została doceniona :)
2 thoughts on “Drewniane magnesy edukacyjne od Puls Art”